Konference Smart city v praxi VIII
21.3.2023 Výstaviště Brno

Jak chytře rozvíjet města a obce s pomocí moderních technologií a s ohledem na krajinu.

Již 8. ročník konference „Smart city v praxi“ se koná 21. března 2023 na výstavišti v Brně jako doprovodný program veletrhu AMPER 2023 (Výstaviště Brno, pavilon P, sál P1, od 9:00). Konference je určena především zástupcům měst, městských služeb a veřejných organizací, příp. školám.

Program konference Smart city v praxi se bude odvíjet od tří technických pilířů smart city: inteligentní mobilita, inteligentní energetika služby a informační a komunikační technologie plus zelená infrastruktura měst. V rámci inteligentní mobility se budeme věnovat mj. elektromobilitě v městské logistice a službách – tedy nákladní a užitkové elektromobily, dalším tématem je rozvoj veřejné nabíjecí infrastruktury pro elektromobily. Oblast energetiky zaměříme na energetické služby pro města a obce (např. financování projektu z úspor energie – EPC), a také na problematiku veřejného osvětlení. V oblasti informační a komunikační technologie budeme hovořit o rozmanitých senzorických systémech pro městské budovy a pro monitoring vnějšího prostředí, zaměříme se také na informační systémy pro správu měst a obcí a pro komunální služby.

Obsah konference vychází ze základního pojetí smart city jakožto konceptu strategického řízení města, obce či regionu, při němž jsou využívány moderní technologie spolu se zelenou infrastrukturou s cílem zvýšit kvalitu života občanů, tím zvýšit atraktivitu daného sídla pro bydlení a podnikání, a následně tak zvýšit jeho ekonomickou úroveň. Důraz je přitom kladen na systematický přístup a strategický pohled. Realizace konceptu smart city zároveň často cílí na „neviditelnou infrastrukturu“ měst, jako například systémy pro efektivní správu městského a obecního majetku.

Více informací zde.

Publikováno dne: 21.2.2023