URBIS SMART CITY FAIR
Výstaviště Brno
20.9.2022 - 22.9.2022

URBIS SMART CITY FAIR se uskuteční ve dnech 20.–22. září 2022 a přináší chytrou kombinaci veletrhu s exkluzivním konferenčním programem, kde se představí lídři v oboru Smart city. Během tří dnů se potkají desítky představitelů středoevropských měst a obcí a lídři v inovacích s jediným cílem – předat si zkušenosti, nápady a příklady konkrétních řešení, jak správně koncept Smart city rozvíjet ve městech. Tak, aby se v nich občanům lépe žilo.

V roce 2022 jsou URBIS SMART CITY FAIR a souběžně probíhající projekt FUTURE MOBILITY součástí Evropského týdne mobility a vzhledem k předsednictví České republiky v Radě Evropské unie je součástí těchto akcí konference URBAN MOBILITY DAYS.

Pro ročník 2022 připravujeme:

Konference URBIS SMART CITY FAIR 2022

Konference se bude skládat z bloků Urbis Innovation, Urbis Environment, Urbis Management a Future Mobility. Součástí budou také workshopy a diskuze.

Výstavní část

V této části veletrhu se budou prezentovat vystavovatelé s řešeními pro obce a města. Výstavní část URBIS SMART CITY FAIR a FUTURE MOBILITY bude propojená, součástí FUTURE MOBILITY bude Demo City na venkovní ploše s praktickými ukázkami.

Doprava a mobilita budoucnosti

Větší využití hromadné dopravy, sdílení, autonomní mobilita a využití technologií budou základem nového systému mobility ve městech, na tento systém naváže změna dopravních zvyklostí obyvatel. Na dopravu a mobilitu budoucnosti bude v rámci URBIS SMART CITY FAIR 2022 zaměřen projekt FUTURE MOBILITY.

URBAN MOBILITY DAYS

Mezinárodní konference URBAN MOBILITY DAYS bude probíhat po celé tři dny a je součástí Evropského týdne mobility, v Brně se koná v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Den bez aut

Poslední den Evropského týdne mobility, 22. září, je dnem bez aut. Pro tento den připravujeme zajímavé akce pro veřejnost, příznivce cyklistiky a dalších způsobů alternativní dopravy ve městech.

Více informací zde.

 

Zdroj: https://www.bvv.cz/ 

Publikováno dne: 14.7.2022