Online informační seminář o výzvě MMR – Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony
27.11.2023 Online

V úterý 27. 11. 2023 od 13:00 do 14:30 se v prostředí MS Teams uskuteční online informační seminář, který představí výzvu "Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony".

Výzva, je zaměřena na podporu vývoje a nasazování aplikací sítí 5G pro města se záměrem podpořit koncept Smart Cities. Podporovány jsou aktivity v oblasti bezpečnosti veřejných prostranství, městské mobility, elektronického zdravotnictví, vzdělávání apod. Mezi oprávněné žadatele patří především územně samosprávné celky, veřejné orgány a veřejnoprávní a soukromé subjekty působící v podporovaných oblastech. 

Odkaz na dokumentaci k výzvě zde.

Na online informačním semináři bude představeno stručné uvedení do problematiky podpory demonstrativních projektů 5G na MMR. Hlavní prostor bude věnován samotnému znění výzvy a jejím specifikům, přičemž bude možnost klást konkrétní dotazy. Pro připojení na schůzku stačí využít odkaz níže. 

Odkaz na připojení ke schůzce zde.

ID schůzky: 343 109 385 21
Přístupový kód: 2noGnn

V případě problémů s přihlášením na schůzku nás kontaktujte na smart@mmr.cz

 

Náklady na realizaci demonstrativních aplikací využívajících technologie 5G jsou hrazeny z prostředků Národního plánu obnovy prostřednictvím subkomponenty 1.4.1.6 „Demonstrativní projekty rozvoje aplikací pro města a průmyslové oblasti (např. 5G)“. Díky zařazení demonstrativních aplikací 5G mezi investice financované z Národního plánu obnovy je pro příjemce do roku 2025 k dispozici 1 075 mil. Kč.

Publikováno dne: 9.10.2023