Kreativita nezaostává. CzechTrade získal v soutěži Go Global Awards cenu za podporu kreativního průmyslu

Kreativita je podobně jako kritické myšlení chiméra dnešní doby. Co to vlastně je? Ať už se spokojíme s jakoukoliv definicí, vždy je jeden prvek shodný –⁠ zdá se, že je to základní výbava pro život v 21. století. Kreativní průmysl je v České republice podporován především Agenturou CzechTrade prostřednictvím národní platformy Design Centrum CzechTrade jako státní podpory designu a garanta pro oblast designu, která efektivně propojuje kreativní a podnikatelské sféry s využitím designu jako konkurenční výhody.   

Letošní říjen byl pro Českou agenturu na podporu obchodu CzechTrade úspěšný – v estonském Tallinu byla oceněna za podporu kreativních průmyslových odvětví. Soutěž Go Global Awards 2022 pořádá mezinárodní organizace International Trade Council, která sdružuje agentury na podporu obchodu a investic ze 176 zemí.

A proč má kreativita zajímat SMART obce, města či regiony v České republice? Nejen z pohledu možného zákazníka, ale také z pohledu možného partnera v oblasti udržitelného rozvoje, podpory lokální ekonomiky, zvýšení atraktivity místa k životu či vzdělávání. Kreativita je skutečně cestou pro budoucnost a konkurenceschopnost, nejen pro firmy ale i pro společnost. 


 

Více o úspěchu a činnosti Design Centrum CzechTrade:

https://www.czechtrade.cz/design-centrum-czechtrade


 

Publikováno dne: 5.12.2022