Nový ročník soutěže REGIOSTARS 2024: Přihlaste svůj projekt a získejte zkušenosti, publicitu i nová partnerství

 

Podařilo se vám zrealizovat projekt, s jehož financováním pomohly fondy EU? Do konce května máte možnost přihlásit ho do 17. ročníku soutěže REGIOSTARS. Vítězové získají nejen zkušenosti a nové kontakty, ale i podporu Evropské komise pro realizaci komunikační kampaně a prestižní značku excelence, kterou si každý rok vyslouží odbornou porotou vybrané inovativní a udržitelné projekty. Nezmeškejte svou šanci a zapojte se – může vám to přinést další příležitosti na evropské úrovni!

 

 

Soutěž REGIOSTARS je pro účastníky příležitostí setkat se s realizátory jiných regionálních projektů z celé Evropské unie, sdílet své zkušenosti a navazovat nová partnerství,“ vysvětluje vrchní ředitel Sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu Stanislav Schneidr a dodává:I přes rekordní účast a obrovskou konkurenci měla vloni jedna ze soutěžních kategorií dokonce českého vítěze z neziskového sektoru. Absolutním vítězem v kategorii Sociální a inkluzivní Evropa se stal český projekt ProFem 2.0, který představuje výrazný posun v podpoře obětí domácího, sexuálního a jiných forem násilí. Pevně věřím, že letos na tento trend navážeme a opět se budeme moci pyšnit skvělými, užitečnými a chytrými českými projekty.“ 

Soutěž každoročně vyhlašuje Evropská komise. Ta oceňuje nejlepší projekty podporované fondy EU, a to na základě jejich inovativnosti, úspěšnosti a udržitelnosti. Vítězové z každé kategorie i laureát Ceny veřejnosti získávají prestižní ocenění a regionální promo kampaň. Soutěž je pro účastníky rovněž příležitostí setkat se s realizátory jiných regionálních projektů z celé Evropské unie, sdílet své zkušenosti a navazovat nová partnerství.

Přihlášené projekty soutěží v pěti kategoriích: 

1. Konkurenceschopná a chytrá (Smart) Evropa 
2. Zelená Evropa 
3. Propojená Evropa 
4. Sociální a inkluzivní Evropa 
5. Evropa blíže občanům 

 

Stejně jako v předchozích letech bude mít veřejnost možnost prostřednictvím hlasování určit, kdo z finalistů získá Cenu veřejnosti. Porota složená z expertů a akademických pracovníků v příslušných oblastech posoudí předložené žádosti a vybere finalisty, kteří se utkají v závěrečném kole soutěže. Obhajoba finalistů před porotou i slavnostní vyhlášení se uskuteční 7.–9. října 2024 v rámci Evropského týdne regionů a měst v Bruselu. Přihlášky výhradně dokončených projektů (se startem nejdříve 1. 1. 2014) doplněné schválením od poskytovatele dotace (endorsement letter) se podávají do 31. května 2024 v českém jazyce pomocí formuláře umístěného na webu soutěže, kde najdete i Průvodce soutěží (zatím pouze v angličtině).

Publikováno dne: 29.2.2024