Zveřejnění avíza výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony

 

Na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR) bylo zveřejněno avízo připravované výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony.

Výzva bude zaměřena na podporu vývoje a nasazování aplikací sítí 5G pro města se záměrem podpořit koncept Smart Cities. Avizovaná výzva navazuje na soutěž „5G pro měst“ kterou organizovalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a „1. výzvu Demonstrativní projekty rozvoje aplikací pro města a průmyslové oblasti“.

Podporovány budou aktivity v oblasti bezpečnosti veřejných prostranství, městské mobility, elektronického zdravotnictví, vzdělávání apod. Mezi oprávněné žadatele patří především územně samosprávné celky, veřejné orgány a veřejnoprávní a soukromé subjekty působící v podporovaných oblastech. Předpokládaný termín vyhlášení výzvy je polovina října 2023.

Pro více informací navštivte stránky MMR zde, kde jsou publikovány základní informace k připravované výzvě.

 

Náklady na realizaci demonstrativních aplikací využívajících technologie 5G jsou hrazeny z prostředků Národního plánu obnovy prostřednictvím subkomponenty 1.4.1.6 „Demonstrativní projekty rozvoje aplikací pro města a průmyslové oblasti (např. 5G)“. Díky zařazení demonstrativních aplikací 5G mezi investice financované z Národního plánu obnovy je pro příjemce do roku 2025 k dispozici 1 075 mil. Kč.

Publikováno dne: 13.9.2023